سه شنبه 25 خرداد 1395

ضرورت روان سازی تولید

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،

تبریز - نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: تامین نقدینگی مورد نیاز تولید و توجه به روان‌سازی و بهسازی در کارهای اقتصادی از لازمه‌های نیل به اهداف اقتصادمقاومتی است.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین فرهنگی با تاکید بر لزوم تقویت تولید ملی اظهار داشت: برای انجام اقدامات عملی در اقتصاد باید بخش تولید رونق یابد.
نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بخش تولید باید تقویت شود یک موضوع بدیهی است بنابراین باید از ظرفیت‌های تولید در بخش‌هایی مانند کشاورزی و صنایع تبدیلی بطور مطلوب استفاده شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تامین نقدینگی مورد نیاز تولید و توجه به روان سازی و بهسازی در کارهای اقتصادی از لازمه‌های نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی است.
فرهنگی افزود: کاهش هزینه‌ها در بخش تولید به صورت کارشناسی از لازمه‌های اقتصادمقاومتی است و باید تدابیر و اقدامات اقتصادی بصورت هماهنگ انجام شود و در این رابطه مدیریت صحیح اعمال شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت اجرای دقیق مصوبه ممنوعیت خرید کالاهای خارجی در دستگاه‌های دولتی،
یک نمونه اقدام عملی برای اقتصادمقاومتی صورت گرفته است


برچسب ها: تولید ، اقتصاد مقاومتی ،

دوشنبه 24 خرداد 1395

تبریک قهرمانی

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،

پنجمین قهرمانی پیاپی دلاورمردان ایران در جام ‌جهانی کشتی آزاد و درخشش تعیین کننده قهرمان آذری، پرویز هادی عزیز  را به عموم ملت ایران، مردم آدربایجان و مردم بزرگوار باسمنج تبریک عرض می کنم.
                                                                                     دکتر محمد حسین فرهنگی


برچسب ها: تبریک قهرمانی ، کشتی آزاد ،

جمعه 21 خرداد 1395

آسیبهای اجتماعی و برنامه ششم

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،گزارش ،تحلیلی ، 
پس از گزارش وزیر کشور در جلسه علنی دوشنبه 17 خرداد از شرایط آسیبهای اجتماعی دکتر فرهنگی طی سخنانی نظرات خود را درباره این گزارش اعلام کرد.
 محمدحسین فرهنگی، نماینده تبریز گفت: قانون برنامه یک قانون میان مدت است که باید بر اساس این قانون بدانیم که چه مسیری را طی کرده و به چه سمت و سویی باید حرکت کنیم و در هر پله از این پنج سال بدانیم که چه موضوعی را باید پیش ببریم.
وی افزود: ما در قانون برنامه معمولاً به نکته‌ای توجه نمی‌کنیم که باید در قوانین برنامه به آن توجه شود یعنی برنامه‌محور بودن و ذکر زمان‌بندی و عملیاتهای اجرایی به جای کلی‌گویی و همه کمیسیونها باید در جریان بررسی لایحه برنامه به شئون تدوین و تصویب برنامه پنج‌ساله توجه کنند.
نماینده تبریز در مجلس دهم با اشاره به گزارش وزیر کشور در مورد ‌آسیبهای اجتماعی، تصریح کرد: وضعیت زندانهای کشور وضعیت نگران‌کننده‌ای است و بسیاری از زندانیان بر اساس گزارشی که  از زندان تبریز دریافت کردم حدود یک سوم با رای قرار مجرمیت از سوی قاضی در زندان هستند که این ظلم به این افراد است که باید هرچه سریع‌تر در قوانین برنامه برای پیشگیری از این سطح از جرم و دادگاه پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد.
فرهنگی بیان کرد: نگاه کلی در برنامه‌های پنج‌ساله بی‌حاصل و بدون تأثیر است و باید از کلی‌گویی به سمت جزئیات و برنامه‌های اجرایی و عملیاتی با زمان‌بندی مدون حرکت کنیم.


برچسب ها: آسیبهای اجتماعی ، دکتر فرهنگی ،

جمعه 21 خرداد 1395

توصیه های رهبری

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،

محمد حسین فرهنگی در گفتگو با آریا در خصوص توصیه مهم رهبر معظم انقلاب به نمایندگان پیرامون “انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن”، گفت: ایشان بسته ای از موضوعات مختلف را عنوان کردند، بعضی از این موضوعات مربوط به روحیات، کار و قانون گذاری و نظارت، تاثیر گذاری های بیرون بر نمایندگان و تاثیر نمایندگان بر دیگران بود و توصیه های ارزشمند رهبر معظم انقلاب راهگشا و موثر برای نمایندگان خواهد بود.
وی افزود:تجارب یک قرن اخیر نشان می دهد نه تنها در کشور ما بلکه در کشور های دنیا هنگامی که اراده ای جدی توسط مردم و دولت وجود داشته باشد زمینه برای موفقیت ها فراهم می شود، اما وقتی این اراده وجود ندارد، مشکلاتی برای این جوامع پیش می آید.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع اساسی انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن در رفتار های سیاسی و اجتماعی ما در ادوار مختلف حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل رصد و ارزیابی است . هنگامی که دکتر مصدق روش انقلابی کاشانی را کنار گذاشت، بیش از همه خودش آسیب دید.
وی افزود: در جریان انقلاب مشروطه، بخشی از انقلابیون روش های مشروطه را کنار گذاشتند و شخصیتی مثل آیت الله فضل الله نوری را با آن شکل ناراحت کننده به شهادت رساندند، بیش از همه خودشان آسیب دیدند.
فرهنگی با تاکید بر اینکه تسلط استعمارگران بر شؤونات کشور ما همواره از عدم نگاه انقلابی و واگذار کردن عرصه ها به دیگران، اتفاق افتاده است، گفت: امیدواریم شرایطی پیش بیاید که قاطبه ملت به این نتیجه برسند و معتقدیم که آن روز، روز شکوفایی خواهد بود چه در حوزه اقتصادی، سیاسی، عمرانی و مدیریتی .
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص نوع تعامل فراکسیون ها و جریان های سیاسی در مجلس دهم با توجه به فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: رهبر معظم انقلاب به رسمیت شناختن اختلاف نظر و سلیقه در برخی از حوزه ها را توصیه کردند؛ اما اختلاف نظر گاهی در راستای تکامل  و گاهی در راستای عقب نگه داشتن، است؛ اگر در راستای تکامل باشد به طور مسلم در مسیر تعالی حرکت خواهیم کرد، اما اگر در جهت تنزل باشد آسیب خواهیم دید.
وی افزود: تنزل به معنای اصطکاک، هدر رفتن انرژی ها و کاهش خروجی ها و بهره وری است؛ لذا باید در همین راستا به این مسئله نگاه کنیم که بین روش های افراط، تفریط و خط تعادل، کدام یک را انتخاب کنیم؟  توصیه رهبر معظم انقلاب این بود که خط تعادل را انتخاب کنید.


برچسب ها: رهبری ، مصدق ،

شنبه 15 خرداد 1395

تسلیت رئیس مجلس

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،


دکتر لاریجانی درگذشت برادر نماینده مردم تبریز را تسلیت گفت
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت برادر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون
جناب آقای دکتر محمدحسین فرهنگی نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو با نهایت تأسف درگذشت برادر ارجمندتان  را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت گفته برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند مسئلت می‌کنم.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی