تبلیغات
دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده مردم شریف تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی - بزرگداشت دکتر مبین
دوشنبه 9 بهمن 1391

بزرگداشت دکتر مبین

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    


مراسم نکوداشت دکتر سید محمد حسین مبین پدر جذامیان ایران روز هشتم بهمن ماه 91 همزمان با روز جهانی بیماری جذام در تبریز برگزار شد.
دکتر مبین متولد 1306 در محله چرنداب تبریز است .
وی ابتدا دانشجوی ادبیات بود ولی به سبب علاقه به طبابت پس از انصراف از این رشته در سال 1328 وارد دانشکده پزشکی تبریز شد و پس از فراغت از تحصیل در سال 1334 به استخدام وزارت بهداری درآمد و از همان ابتدا در منطقه ای معروف به بابا باغی که محل زندگی جذامیان آذربایجان بود مشغول خدمت شد .
خدمات 50 ساله وی به جذامیان به خصوص در مرکز نگهداری جذامیان ایران منجر به درمان بسیاری از این بیماران و البته ریشه کنی جذام در کشور شد .در این مراسم عضو هیات رئیسه مجلس، محمدحسین فرهنگی گفت: در میان آرمان های مشترک انسانها، حمایت از رنج کشیدگان و دردمندان در ادیان الهی و توحیدی یکی از جهت گیری های اصلی و بنیادی است.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) همواره یکی از مهمترین جهت گیری های خود را حمایت از دردمندان عنوان می کردند، اظهار کرد: اقشاری مثل بیماران که رنج را در لحظه لحظه زندگی خود حس می کنند، جایگاه ویژه ای نزد انسانهای بزرگ دارند،د کتر مبین از افتخاراتی هستند که باید نام و یادشان همیشه زنده و جاویدان بماند.
فرهنگی خواستار ارج نهادن هرچه بیشتر و نشر اقدامات دکتر مبین در کتابهای درسی دانش آموزان شد تا آنان با این فرزند بزرگ و افتخار آفرین آذربایجان آشنا شوند.