جمعه 28 فروردین 1388

چند تذکر

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :سؤال و تذکر قانونی ،

چند تذکر به وزیران:
18 فروردین 1388

مخاطب: وزرای محترم کار و امور اجتماعی، صنایع و معادن و کشور، آقایان دکتر جهرمی، مهندس محرابیان و مهندس محصولی
خلاصه: ضرورت نظارت و پیگیری مسائل مربوط به اخراج کارگران برخی از کارخانجات تبریز
شرح: برخی از کارخانجات، اخیراً در تبریز اخراج کارگران  بخشهای تولیدی خود را آغاز کرده اند که در آستانه انتخابات دارای آثار و تبعات گسترده اجتماعی است. بویژه که کارگران بخش های تولیدی بیکار می شوند نه عناصر اداری، پشتیبانی و غیرتولیدی، این قبیل اقدامات فاقد هرگونه منطق اقتصادی است. مناسب است وزارتخانه های مرتبط و مسؤول نظارتهای لازم را داشته باشند.
توضیح: بعد از این تذکر و با پیگیری مسؤولان مربوطه موضوع فعلا منتفی اعلام شده و کارگران مذکور بر سر کارهای خود برگشته اند.
13 مهر ماه 87
مخاطب: وزیر محترم صنایع و معاون، جناب آقای مهندس محرابیان
خلاصه: ضرورت رسیدگی به کیفیت آبهای معدنی عرضه شده توسط تولید کنندگان مربوطه
شرح: برابر گزارشهای نگران کننده ای که در برخی نشریات منعکس می شود، ترکیب برخی از آبهای معدنی عرضه شده در کشور فاقد استانداردهای مربوطه بوده و حتی با آنچه در برچسبهای روی بطریها درج شده انطباق ندارد. با توجه به اهمیت موضوع و ارتباط آن با سلامت جامعه، نظارتهای جدی ضروری است.
12 مهر ماه 87
مخاطب: وزیر محترم راه و ترابری، جناب آقای دکتر بهبهانی
خلاصه: ضرورت ممانعت از اخذ جرائم مربوط به عودت بلیط های قطارهای مسافربری
شرح: دیده می شود که شرکتهای مربوط به قطارهای مسافربری، در قبال عودت بلیط جرائمی اخذ می کنند. تعیین یک ماه برای پیش فروش، ضریب میزان عودت را افزایش داده و در قبال آن جرائمی اخذ می شود که در کشورهای دیگر دارای سابقه نیست. همچنین معلوم نیست این جرائم به چه میزان است و به چه حسابی واریز می شود. تجدید نظر عاجل ضروری است.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic