شنبه 18 آبان 1387

چند تذکر قانونی

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :سؤال و تذکر قانونی ،

تذکرهای قانونی ماههای اخیر

تاریخ تذکر: 7/8/87
مخاطب: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر باقری لنکرانی
خلاصه: ضرورت پیش بینی اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر احداث، بیمارستان آذرشهر استان آذربایجان شرقی
شرح: احداث بیمارستان آذرشهر به عنوان جایگزین بیمارستان کوچک و فرسوده این شهر، با وجود طرح آن در مجلس هفتم (بودجه سال 1386) و دستور صریح رئیس جمهور محترم، در پیش بیتی های بودجه لحاظ نشده است. انتظار جبران آن در بودجه سال 1388 می رود.

تاریخ تذکر: 24/7/87
مخاطب: رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر احمد نژاد و وزرای محترم بازرگانی و جهاد کشاورزی
خلاصه: ضرورت تعیین تکلیف سریع برای تأمین آرد مصرفی روستائیان کشور
شرح: در تاریخ 22/7/87 وزیر محترم بازرگانی به سراسر کشور اعلام کرده است که از تاریخ مذکور آرد مصرفی روستائیان تأمین نمی شود و علت آن را عمل نکردن وزارت جهاد کشاورزی به تعهدات خود عنوان نموده است. معلوم شدن تکلیف روستائیان عزیز ضروری است و بایستی معلوم شود که مسؤولیت عوارض اجتماعی حاصله چه مرجعی خواهد بود؟

تاریخ تذکر: 24 /7/87
مخاطب: وزیر محترم صنایع و معادن، برادر ارجمند جناب آقای مهندس محرابیان
خلاصه: رسیدگی به علت عدم حضور شرکت سایپا و قطعه سازان مگا موتور و سازه گستر در نمایشگاه خودرو تبریز (مهرماه)
شرح: نمایشگاه ارزشمند خودرو امسال نیز در تبریز تشکیل شد و مورد استقبال داخلی و خارجی قرار گرفت. عدم حضور شرکتهای دولتی سایپا و قطعه سازان مگا موتور و سازه گستر در نمایشگاه بین المللی مهر ماه در تبریز فاقد توجیه منطقی است.


تاریخ تذکر: 21/7/87
مخاطب: وزیر محترم مسکن و شهرسازی، برادر ارجمند جناب آقای مهندس سعیدی کیا
خلاصه: ضرورت الزام اداره کل مسکن و شهرسازی استان آذربایجان شرقی برای رسیدگی به امور مربوط به تعاونیهای مسکن مهر در شهر تبریز و توابع آن
شرح: با توجه به مشکلاتی که برای رسیدگی به امور تعاونیهای مسکن مهر در شهر تبریز و توابع آن وجود دارد، ضرورت دارد هیأتی از وزارت محترم مسکن و شهرسازی به تبریز مسافرت نموده و طی جلساتی مشکلاتی را که وجود دارد تعیین و پیگیری آنها را بخواند. اداره کل مسکن و شهرسازی استان توانایی مدیریت در این زمینه را ندارد.

تاریخ تذکر: 14/7/87
مخاطب: رئیس جمهور محترم جناب آقای احمدی نژاد و وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، جناب آقای صفار هرندی
خلاصه: لزوم ممانعت از توسعه نیرو انسانی سازمان حج و زیارت
شرح: برابر اطلاع واصله سازمان حج و زیارت اقدام به توسعه تشکیلات خود نموده و با ایجاد معاونتها و تأسیس مشاغل جدید و متعدد، ضمن اقدام برخلاف قانون برنامه چهارم که توسعه دستگاههای دولتی را ممنوع ساخته در جهت خلاف سیاستهای اجرائی اصل 44 عمل می کند. علت آن چیست و چرا جلوگیری نمی شود.

تاریخ تذکر:  17/5/87
مخاطب: وزیر محترم نیرو، برادر گرامی جناب آقای مهندس فتاح
خلاصه: لزوم تدبیر عاجل جهت عمل به وعده وزیر محترم برای کاهش قطعی برق در ماه مبارک رمضان
شرح: با توجه به قول وزیر محترم در رسانه ها مبنی بر کاهش قطعی برق و خاموشی در ماه مبارک رمضان، شاهد ادامه روال در استان آذربایجان شرقی هستیم. مسئوولان و وزرا بایستی به برنامه های اعلامی خود التزام داشته باشند.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic