یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

تذکر های قانونی فروردین ۸۷

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :سؤال و تذکر قانونی ،

تذکرهای ماه فروردین
24 فروردین 87
 مخاطب: وزیر محترم کشور، برادر ارجمند جناب حجت الاسلام آقای پورمحمدی
خلاصه: ضرورت جلوگیری از تبلیغات غیرقانونی، نصب پلاکاردهای متنوع، دیوار نویسی گسترده توزیع پول به بهانه های مختلف، استفاده از وسائط نقلیه عمومی و دادن وعده های خلاف واقع به اشخاص و فرییکاری، در آستانه برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی
شرح: وجود تخلفات انتخاباتی متنوع در آستانه برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی جای تأسف فراوان دارد. پارچه نویسی گسترده به بهانه های مختلف و نصب آن در کلیه محلات تبریز و شهرهای مختلف حوزه انتخابیه تبریز آذرشهر و اسکو و کلیه روستاهای حوزه انتخابیه و حتی در وسائط نقلیه عمومی، در حالی که نصب پلاکارد در ایام مجاز تبلیغات برابر قانون ممنوع می باشد چه رسد به ایام ممنوعیت تبلیغات و عدم جلوگیری مسؤولان دست اندرکار و سکوت آنها چه توجیهی دارد؟ دیوار نویسی گسترده، توزیع پول در مناطق مختلف به بهانه های گوناگون، شایعه برنامه ریزی برای خودی و فروش رأی که در دور اول انتخابات نیز مواردی مشاهده گردید، نگرانیهای را پدید آورده است و مناسب است وزارت محترم کشور، حساسیتهای لازم را برای برگزاری صحیح مرحله دوم انتخابات به عمل آورد.
20 فروردین 87
 مخاطب: وزرای محترم صنایع و معادن جناب آقای مهندس محرابیان و جهاد کشاورزی جناب آقای مهندس اسکندری
خلاصه: ضرورت تسریع در اقدامات مربوط به شهرک صنعتی اسکو، با توجه به اهمیت آن در موضوع اشتغال اهالی و جوانان مستعد شهرستان اسکو
شرح: با توجه به تصویب این شهرک در هیأت دولت در گذشته و تعیین محل آن و تنظیم صورتجلسه ای با حضور کلیه دست اندرکاران ذی ربط استانی، معطلی و وقت کشی طولانی صورت می پذیرد. اداره منابع طبیعی بر خلاف قانون معطلی زیادی را پدید آورده و اداره منابع طبیعی اسکو نیز دخالت نا مناسب و تأخیر پدید آورده است. شرکت شهرکهای صنعتی نیز تحرک لازم را ندارد. 
19 فروردین 87
مخاطب: وزیر محترم بهداشت، در درمان و آموزش پزشکی، برادر ارجمند جناب آقای دکتر باقری لنکرانی
خلاصه: تأکید بر تسریع در پیش بینی اعتبار برای احداث بیمارستان آذرشهر و ضرورت انجام اقدامات مربوط به تملک و طراحیهای لازم با توجه با دستور صریح رئیس جمهور
شرح: با توجه به دستور صریح رئیس جمهور در سال 85 مبنی بر احداث بیمارستان آذرشهر با توجه به فرسوده و نامناسب بودن بیمارستان آذرشهر، انتظار می رفت در قانون بودجه سال 87 پیش بینی شود که متأسفانه نشده است. انتظار می رود و دستور فرمائید نسبت به تملک (زمین دولتی موجود) اقدام نموده و طراحی لازم را انجام داده و در بودجه های آتی احداث آن را پیش بینی نمایند.
19 فروردین 87
 
مخاطب: وزیر محترم صنایع و معادن، برادر ارجمند جناب آقای مهندس محرابی
خلاصه: ضرورت تسریع در حل مشکلات صباحبان صنایع منطقه کجاباد تبریز با توجه به اعلام نظر موافق سازمان حفاظت محیط زیست
شرح: با توجه به مشکل صاحبان صنایع منطقه کجاباد تبریز که در صدور مجوزهای مربوط و تمدید پروانه دچار مشکلاتی هستند. پیش از عید تفاهم نامه ای با حضور اینجانب تنظیم گردید و سازمان حفاظت محیط زیست نیز آن را امضاء نموده و نامه ای را نیز متعاقباً نوشتند. دخالت و تأکید وزیر محترم در تسریع کارساز خواهد بود.
18 فروردین 87
 
مخاطب: رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر احمدی نژاد
خلاصه: ضرورت اتخاذ تدبیر مناسب برای انسجام کابینه و پرهیز از تزلزل در ارادۀ اعضاء هیأت دولت
شرح: ضمن تأیید لزوم تغییر در مواقع ضروری، فضایی متزلزل کنونی در ا رتباط با ا عضاء هیأت دولت و بویژه وزرای محترم مناسب به نظر نمی رسد، به گونه ای که وزرا احساس امنیت کاری نداشته و حتی آن را اظهار می نمایند. به جای متزلزل ساختن مسؤولیتها، بهتر است شاخصهایی تعیین شوند و هر کس نتوانست بطور شایسته عمل نماید خود بخود کنار رود و جایی برای تزلزل و گلایه و ... نباشند.  
18 فروردین 87
 
مخاطب: رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر احمدی نژاد
خلاصه: لزوم اعمال حساسیت بیشتر در ارتباط با نظارت و کنترل قیمتها در خصوص اقلام و مایحتاج عمومی، بویژه در مواردی که با قیمتهای متفاوتی عرضه می شوند بدون آن که تفاوتی در کیفیت آنها وجود داشته باشد.
شرح: از جمله راه کارهای مبارزه با تورم، کنترل و نظارت بر قیمتها است. با وجود نهادهای نظارتی مختلف شاهد افزایش قیمتهای با دلیلی هستیم که ارتباطی به محدودیت عرضه و یا بالا رفتن هزینه تولید ندارد. نهادهای نظارتی منفعل و بی کفایت عمل می کنند و نتیجه آن باز شدن راه برای انواع سوء استفاده از شرایط است.
17 فروردین 87
 
مخاطب: رئیس جمهور جناب آقای دکتر احمدی نژاد
خلاصه: ضرورت اجرای مواد 109 و 125 قانون مدیریت خدمات کشوری که با توجه به صراحت نص آنها و عدم نیاز به آئین نامه خاص، تأخیر آن موجه نمی باشد.
شرح: با توجه به نص صریح ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق کلیه باز نشستگان، وظیفه بگیران یا مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی کشوری و لشکری بایستی بر اساس ضریب ماده 125 همان قانون و افزایشهای پیش بینی شده در ماده 109 تعیین و پرداخت گردد. در حالی که تاکنون عمل نشده است. مناسب است توجه لازم به عمل اید.
17 فروردین 87
 
مخاطب: وزیر محترم آموزش و پرورش، جناب آقای دکتر علی احمدی و وزیر محترم رفاه و تأمین اجتماعی جناب آقای مصری
خلاصه: ضرورت پرداخت عاجل باقیمانده مطالبات فرهنگیان و همچنین پاداشهای پایان خدمت باز نشستگان فرهنگی
شرح: با توجه به این که بایستی حقوق قانون اشخاص به موقع پرداخت شود تا ضمن تأثیر در کاهش ارزش آنهابه علت تورم و ایجاد فشار مضاعف اجتناب گردد، تأخیر در پرداخت قابل توجیه نیست.
آنان سؤال می کنند آیا دولت از کاری که برای کارکنان خود بر اساس مقررات خویش تعیین کرده است، بی خبر می باشد یا امکان پرداخت ندارند یا هردو موضوع منتفی است. زیرا اولی می تواند نشان از عدم دقت و اهتمام مسؤولان در پیش بینی و تعیین بودجه مورد نیاز در سطح کشور باشد و دومی نیز با توجه به درآمدهای بالای کشور در زمینه های مختلف قابل پذیرش نیست. ضمن تقدیر از تلاشهای گذشته و آخر سال 86، وزارت آموزش و پرورش به دلیل مسؤولیتهای مستقیم خود و وزارت رفاه و تأمین اجتماعی به دلیل مسؤولیت تکفل امور باز نشستگان و ضرورت پیگیری حقوق آنان در هیأت دولت مناسب است اقدامات عاجلی صورت داده و نسبت به عمل سریع مشکل اقدام نمایند.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic