تبلیغات
دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده مردم شریف تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی - خروج سه موضوع از دستور روز یکشنبه پس از تذکر دکتر فرهنگی

دکتر فرهنگی در تذکری آیین نامه‌ای گفت: سه دستور کار صحن علنی مجلس به دلیل پشت سر نگذاشتن مهلت ۱۰ روزه برای ارائه پیشنهادات نمایندگان قابل طرح نیستند.
دکتر محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۴ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه‌ای گفت: ماده ۱۴۸ آیین نامه داخلی صراحتاً ذکر کرده است که کمیسیون‌های فرعی و نمایندگان پس از گزارش کمیسیون اصلی می توانند ظرف مدت ۱۰ روز پیشنهادهای خود را به هیأت رئیسه مجلس ارائه کنند اما سه دستور کار مطرح شده امروز صحن علنی ۱۰ روز مهلت قانونی را پشت سر نگذاشتند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهرو اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سه دستور کار که این مهلت قانونی را پشت سر نگذاشتند افزود: گزارش کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس در مورد طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۴۲ قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی و گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد لایحه اساسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان (ایتا) با توجه به اینکه مدت قانونی را سپری نکرده است نمی تواند در دستور روز قرار بگیرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرصت ۱۰ روزه نمایندگان برای ارائه پیشنهادها در خصوص این سه گزارش باقی مانده است و نمایندگان نیز در خصوص این سه گزارش پیشنهاد دارند خواهشمندم مرّ صریح قانون رعایت شود.
دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر دکتر فرهنگی گفت: ایراد شما وارد بوده و باید ۱۰ روز فرصت داده شود اما از آنجا که دستور کار کافی وجود نداشت وفکر می‌کردیم که مطالب قبلا توسط نمایندگان بررسی شده و پیشنهادات خود را در خصوص این موضوعات دادند این گزارش ها مطرح شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر نمایندگان واقعا نظرات و پیشنهاداتی در خصوص این گزارش ها دارند می توان صبر کرد اگر پیشنهاداتی در این خصوص مطرح بوده این دستورکارها قابل طرح نیست تا مهلت ۱۰ روزه آن طی شود.
در نهایت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۴۲ آیین نام داخلی مجلس به همراه دو دستور دیگر، از دستور کار مجلس خارج شد.