تبلیغات
دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده مردم شریف تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی - با بسیج دانشجویی
دوشنبه 29 شهریور 1395

با بسیج دانشجویی

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    

دکتر فرهنگی در جمع مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاههای تبریز؛
گیرندگان فیش های نجومی همانند اصحاب سَبت هستند/ قوانین کشور همسو با FATF بوده و نیازی به حذف استثنائات نیست/ تعریف تروریسم توسط بیگانگان خطرناک است
نماینده ی مردم تبریز،اسکو و آذرشهر اظهار داشت: جنبش دانشجویی باید ضمن روشنگری و اعتراض نسبت به سازوکارهای قانونیِ فیش های نجومی، از مدیران متخلف مطالبه کند.
محمد حسین فرهنگی نماینده ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در جمع مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاههای تبریز با اشاره به اهداف و آرمانهای بسیج اظهار داشت: بسیج ایده ی ناب، بهنگام و تاثیرگذار برای همه ی مقاطع زمانی بود که از طرف حضرت امام(ره) مطرح شد.
بسیج دانشجویی نباید از بدنه دانشجویی جدا شود
وی افزود: ایجاد بسیج هنر بسیار عظیمی بود که در قالب یک سازمان مردمی گسترش یافت.
رئیس مجمع نمایندگان استان خاطرنشان کرد: جنبش های شکل گرفته در دنیا و گذشته مختص مقاطع زمانی خاص بود، اما بسیج هنری بود که یک جنبش ملی را به رهبریت زمان وصل و قابلیت تقلید و تکرار را در مقاطع مختلف زمانی مهیا کرد.
فرهنگی با اشاره به محور مقاومت اسلامی افزود: بسیجِ مدنظرِ امام(ره) در جهان اسلام در حال تشکیل بوده و ملیت های مختلفی در محور مقاومت اسلامی در حال مبارزه هستند.
نماینده ی مردم تبریز،اسکو و آذرشهر گفت: لازمه ی بسیج امکانات نیست؛ مگر دفاع مقدس، با امکانات انجام شد؟ مختصات بسیج ابداع تفکر و تعریف امکانات با استفاده از داشته های اولیه است؛ ایجاد برنامه با امکانات موجود واقع بینانه ترین راهکار است.
وی افزود: پایه ی حرکت های انقلابی مثل انقلاب ۲۹بهمن تبریز، دانشجویان بودند. لذا مهمترین نقش در روشنگری جامعه را دانشجو بالاخص بسیج دانشجو برعهده دارد.
فرهنگی اظهار داشت: بسیج دانشجو باید به سمت ایجاد کارهای جمعی حرکت کند و کار جمعی منحصر به کارهای پرخرج نیست؛ هرفعالیت جمعی که با اهداف بسیج منافات نداشته باشد بسیار مناسب است.
وی بیان کرد: به تعبیر شهید باکری، وسع آدمی تا حدی است که به حد نهاییِ خستگی رسیده باشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با بیان شیوه های صحیح فعالیت در دانشگاه و تشکل های دانشجویی عنوان داشت: بسیج دانشجو هیچگاه نباید مقابل دانشجو قرار گیرد.
وی افزود: مطالبات صنفی دانشگاه باید در اختیار بسیج دانشجو قرار گرفته و این تشکل نباید چماق دست رئیس دانشگاه تلقی گردد.
فرهنگی گفت: موضوعاتی که حق است نباید به دست بیگانگان مورد سواستفاده قرار گیرد؛ این موضوعات باید بدون محافظه کاری به وسیله ی تدبیر بسیج دانشجو مورد روشنگری و مطالبه گری قرار گیرد.
قوانین کشور همسو با FATF بوده و نیازی به حذف استثنآت نیست
نماینده ی مردم تبریز،اسکو و آذرشهر با اشاره به مباحث پیرامون FATF بیان کرد: کشورهای جی هفت گروهی را تحت این عنوان برای مبارزه با حمایت مالی از تروریسم، پولشویی و فساد مالی راه اندازی کرده اند که تصمیمات آن عملا در اختیار کشورهایی مثل آمریکاست.
وی افزود: این گروه لیست سیاهی از اشخاص حقیقی و حقوقی تهیه کرده اند که با آنان دراینباره مبارزه شود؛ اشخاصی از کشور ما نیز در این لیست قرار دارند.
فرهنگی اظهار داشت: کشور ما در گذشته ی نزدیک سه قانون( مبارزه با فساد اقتصادی، مبارزه با پولشویی، و مقابله با حمایت مالی از تروریسم) تصویب کرده است که همسو با خواسته های FATF می باشد.
وی افزود: این قوانین نشان می دهد که ایران با این موضوع همراه بوده و نیازی به حذف استثنائات نیست؛  با این تفاوت که قانون ما صراحتا جنبش های آزادی مثل حزب الله لبنان را از مصادیق تروریسم خارج کرده است.
نماینده ی مجلس خاطرنشان کرد: در این راستا وزیر اقتصاد ایران، تعهد حذف این استثنا را در توافق انجام گرفته به طرف مقابل داده است؛ این درحالی است که ما در نامه ی نوشته شده به رئیس جمهور نه تنها چنین تعهدی را خارج از اختیار دولت مطرح کردیم بلکه تضعیف و حذف حمایت از جنبش های آزادی بخش در منطقه و جهان را مغایر با آرمان های انقلاب اسلامی دانستیم.
وی افزود: اعطایِ اختیارِ تعریفِ تروریسم به بیگانگان صحیح نیست؛ دولت فضای داخل کشور را نباید به همکار و عامل مخالفان بین المللی خود تبدیل کند.
گیرندگان فیش های نجومی همانند اصحاب سَبت هستند
نماینده ی مردم تبریز،اسکو و آذرشهر با اشاره به فیش های نجومی گفت: افکار عمومی درموردحقوق های نجومی بسیار حساس بوده و جزو مطالبات اصلی مقام معظم رهبری تلقی می گردد؛ این درحالی است که دولت، علاقمند به حاشیه رفتن این موضوع می باشد.
وی افزود: جنبش دانشجویی باید ضمن روشنگری و اعتراض نسبت به سازوکارهای قانونیِ فیش های نجومی، از مدیران متخلف مطالبه کند.
فرهنگی در پایان گفت: گیرندگان فیش های نجومی همانند اصحاب سبت هستند؛ خداوند تبارک و تعالی صید ماهی در روزهای شنبه را برای آنان منع کرده بود؛ اینان بجای رعایت حکم الهی، ماهی های جمع شده در روز شنبه  را به حوضچه ای هدایت می کردند تا انباشته شوند و در روز یکشنبه به صید بپردازند.


برچسب ها: حقوقهای نجومی ، بسیج دانشجویی ،