تبلیغات
دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده مردم شریف تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی - رجیستری گوشی های تلفن همراه
دوشنبه 4 مرداد 1395

رجیستری گوشی های تلفن همراه

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    


دکتر فرهنگی:
طرح رجیستری گوشی های موبایل نباید به انحصار و رانت منجر شود
طرح رجیستری گوشی های موبایل نباید به انحصار و رانت منجر شود


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه طرح رجیستری گوشی های موبایل نباید به انحصار و رانت منجر شود،گفت:مقابله با قاچاق تلفن همراه به کشور نیازمند همکاری‌ها و تعاملات بین دستگاهی است.
محمدحسین فرهنگی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه تلفن همراه از قاچاق‌پذیرترین کالاها به کشور است،گفت: ورود غیرقانونی این کالا در کنار آسیب زدن به اقتصاد ملی باعث بیکاری جوانان کشور و تعطیلی بنگاه‌های مشابه داخلی می‌شود.
نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از مهم‌ترین مشکلات قاچاق تلفن همراه این است که بیشتر شرکت‌های تولیدکننده گوشی خارجی در ایران، نمایندگی رسمی ایجاد نکرده‌ و خود را متعهد به پاسخگویی به مشتریان ایرانی نمی‌دان
مقابله با قاچاق تلفن همراه به کشور نیازمند همکاری‌ها و تعاملات بین دستگاهی است
فرهنگی با بیان اینکه مقابله با قاچاق تلفن همراه به کشور نیازمند همکاری‌ها و تعاملات بین دستگاهی است، ادامه داد: دستگاه هایی همچون وزارت صنعت،معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با تعامل با یکدیگر مبادی قاچاق گوشی تلفن همراه را ببندند.
وی با بیان اینکه طرح رجیستری گوشی های موبایل نباید به انحصار و رانت منجر شود، یادآور شد: برای حفظ حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از رانت باید عوارض گمرکی را کاهش داد تا گوشی ها از مبادی قانونی وارد کشور شود و افزایش قیمت صورت نگیرد.
طرح رجیستری نباید به حقوق مکتسبه دارندگان گوشیهای فعلی و همچنین بنگاههای مختلف اقتصادی داخلی آسیب بزند.
 فرهنگی با بیان اینکه بعضی از مدل‌های گوشی تلفن همراه که از طریق قاچاق وارد کشور می‌شوند با استانداردها و ضوابط کیفی انطباق ندارند، افزود: این نوع گوشی‌ها بعضا با تشعشعات مضر و بیش از حد استاندارد باعث آسیب‌رسانی به بافت‌های بدن می‌شوند و سلامت شخص استفاده‌کننده را به خطر می‌اندازند.
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که "طرح رجیستری" برای گوشی هایی که درحال حاضر فعال هستند نباید مشکل ایجاد کند، تصریح کرد: در جهت حفظ حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از افزایش قیمت باید تعداد نمایندگی های مجاز فروش تلفن های همراه را در کشور افزایش داد./


برچسب ها: رجیستری ، گوشی ، تلفن همراه ،