جمعه 21 خرداد 1395

توصیه های رهبری

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،

محمد حسین فرهنگی در گفتگو با آریا در خصوص توصیه مهم رهبر معظم انقلاب به نمایندگان پیرامون “انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن”، گفت: ایشان بسته ای از موضوعات مختلف را عنوان کردند، بعضی از این موضوعات مربوط به روحیات، کار و قانون گذاری و نظارت، تاثیر گذاری های بیرون بر نمایندگان و تاثیر نمایندگان بر دیگران بود و توصیه های ارزشمند رهبر معظم انقلاب راهگشا و موثر برای نمایندگان خواهد بود.
وی افزود:تجارب یک قرن اخیر نشان می دهد نه تنها در کشور ما بلکه در کشور های دنیا هنگامی که اراده ای جدی توسط مردم و دولت وجود داشته باشد زمینه برای موفقیت ها فراهم می شود، اما وقتی این اراده وجود ندارد، مشکلاتی برای این جوامع پیش می آید.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع اساسی انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن در رفتار های سیاسی و اجتماعی ما در ادوار مختلف حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل رصد و ارزیابی است . هنگامی که دکتر مصدق روش انقلابی کاشانی را کنار گذاشت، بیش از همه خودش آسیب دید.
وی افزود: در جریان انقلاب مشروطه، بخشی از انقلابیون روش های مشروطه را کنار گذاشتند و شخصیتی مثل آیت الله فضل الله نوری را با آن شکل ناراحت کننده به شهادت رساندند، بیش از همه خودشان آسیب دیدند.
فرهنگی با تاکید بر اینکه تسلط استعمارگران بر شؤونات کشور ما همواره از عدم نگاه انقلابی و واگذار کردن عرصه ها به دیگران، اتفاق افتاده است، گفت: امیدواریم شرایطی پیش بیاید که قاطبه ملت به این نتیجه برسند و معتقدیم که آن روز، روز شکوفایی خواهد بود چه در حوزه اقتصادی، سیاسی، عمرانی و مدیریتی .
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص نوع تعامل فراکسیون ها و جریان های سیاسی در مجلس دهم با توجه به فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: رهبر معظم انقلاب به رسمیت شناختن اختلاف نظر و سلیقه در برخی از حوزه ها را توصیه کردند؛ اما اختلاف نظر گاهی در راستای تکامل  و گاهی در راستای عقب نگه داشتن، است؛ اگر در راستای تکامل باشد به طور مسلم در مسیر تعالی حرکت خواهیم کرد، اما اگر در جهت تنزل باشد آسیب خواهیم دید.
وی افزود: تنزل به معنای اصطکاک، هدر رفتن انرژی ها و کاهش خروجی ها و بهره وری است؛ لذا باید در همین راستا به این مسئله نگاه کنیم که بین روش های افراط، تفریط و خط تعادل، کدام یک را انتخاب کنیم؟  توصیه رهبر معظم انقلاب این بود که خط تعادل را انتخاب کنید.


برچسب ها: رهبری ، مصدق ،

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic