1394/09/3 16:05

تشکیل فراکسیون ضد رکود

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،اخبار ،با رسانه ها ،

به گزارش تسنیم، فراکسیون «ضدرکود» با هدف بررسی وضعیت رکودی در اقتصاد کشور و پیگیری راه‌حل‌های جدی‌تر و سریع‌تر برای رفع آن تشکیل شد.اعضای این فراکسیون در اولین جلسه خود بر این نکته تاکید کردند که یکی از اصلی‌ترین معضلات اقتصادی کشور رکود بی‌سابقه‌ای است که در اقتصاد وجود دارد.
اسامی 20 عضو فراکسیون ضدرکود مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
الیاس نادران، جعفر قادری، احمد توکلی، محمد دهقان، احمد امیرآبادی، حمیدرضا فولادگر، علیرضا زاکانی، محمدرضا خانمحمدی، ‌هادی قوامی، محمدحسین فرهنگی، سیدمسعود میرکاظمی، سیدمهدی هاشمی، ضرغام صادقی، علی‌اصغر زارعی، علیرضا خسروی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، مهرداد بذرپاش، سیدحسین ذولانوار، حسین نجابت و محمد سلیمانی.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با آناج گفت: فراکسیون ضدرکود برای خروج از رکود تشکیل یافته و هدف بررسی مباحث اقتصادی است.
محمد حسین فرهنگی، یکی از اعضای فراکسیون ضد رکود در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آناج با اشاره به تشکیل فراکسیون ضد رکود در مجلس، اظهار داشت: رکود حاکم بر کشور به صنایع ضربه مهلکی وارد کرده و در حال حاضر تنها 5 درصد کارخانجات تولیدی با ظرفیت تمام فعالیت می‌کنند، چنانچه این وضعیت ادامه یابد آثار زیان‌باری به جامعه تحمیل و جبران آسیب‌ها دشوار خواهد شد.
وی ادامه داد: اعضاء این فراکسیون به دنبال اتخاذ راهکاری برای حذف رکود از جامعه هستند، دولت بارها اعلام کرده برای خروج از رکود تلاش می‌کند اما فعلا رکود بر جامعه ما حاکم می‌باشد، لذا لازم است تمام مسئولین راهکارهای ضدرکودی ارائه دهند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر خروج برخی اعضاء از فراکسیون ضد رکود و سیاسی دانستن آن، ابراز کرد: افرادی که می‌گویند فراکسیون سیاسی است، باید خودشان دلایل این ادعاهایشان را اراده دهند، از نام فراکسیون پیداست که سیاسی نیست و برای خروج از رکود و حمایت از صنایع داخلی تشکیل شده است.
وی در ادامه عدم اجرای پروژه های عمرانی را نبود نقدینگی عنوان کرد و گفت: وضعیت تمامی استانها از لحاظ پروژه های عمرانی همانند یکدیگر است، عمده پیمانکاران با ظرفیت کامل کار نمی کنند و علت آن عدم تزریق اعتبار است. عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به سفر هیئت دولت به آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: در این سفر پروژه های عمرانی زیادی مطرح شد که از جمله ی آنها می توان به احداث راه آهن تبریز-میانه و جاده های مواصلاتی همچون اهر اشاره کرد، امیدواریم اعتبارات در نظر گرفته شده به صورت کامل تخصیص یابد و این پروژه ها تا پایان عمر دولت یازدهم اجرا شود تا وعده های دولت نیز عملی شود. وی هشدار داد: ۷۰ درصد پروژه های عمرانی اشتغال ناقص دارند، لذا دولت به جای تقلیل گرایی و متمرکز شدن در وام های مصرفی مثل وام خودرو به توانمندیها، و ارائه تسهیلات تولیدی و حمایتی متمرکز شود و از متقاضیان اشتغال در کشور حمایت کند.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic