سه شنبه 25 فروردین 1394

مذاکرات هسته ای

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،

 محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتشان در مورد مذاکرات اخیر هسته‌ای نکات دقیقی از جمله توجه به واقعیات و صادق بودن یا نبودن طرف‌های مذاکره را مطرح کردند.
وی افزود: وقتی مذاکره‌ای در موضوع هسته‌ای صورت می‌گیرد به معنی زیر سوال بردن استقلال کشورها و قدرت دفاعی آنها نیست زیرا این منطقی نیست که آنچه کشورها در جای دیگری از دست دادند را بخواهند در صحنه مذاکره به دست بیاورند.
نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: از بین بردن هر سوء تفاهم و ابهامی هنگامی میسر خواهد بود که زمینه برای هرگونه زورگویی و استفاده نامناسب از اختیارات بین‌المللی فراهم نباشد و بالعکس زمینه برای تحول مثبت در حوزه گفت‌وگو وجود داشته باشد.
فرهنگی خاطرنشان کرد: نکات دقیقی که رهبری به آن اشاره کردند نیز به همین دلیل بود و ما امیدواریم طرف مقابل با واقع‌نگری و حداکثر حسن نیت این مسیر را ادامه دهد تا به نتیجه برسیم، اما در غیر این صورت همان فرآیندی که طی ۱۰ سال گذشته وجود داشته، ادامه می یابد.
این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده کشورمان، یادآور شد: آنچه تاکید مقام معظم رهبری بود توجه به واقعیات بود و اینکه واقعیات مذاکره غیر از آنچه که بوده وانمود نشود زیرا ما شاهد یک بیانیه مطبوعاتی دوپهلو بودیم که برداشت‌های ناصحیح از آن توسط مقامات آمریکایی وجود داشته است. 


برچسب ها: مذاکرات هسته ای ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic