طرح سؤال در کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره  اعمال دریافتی های مربوط به رتبه های پنجگانه در حقوق بازنشستگی فرهنگیان

در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دکتر فرهنگی سؤال خود از  وزیر آموزش و پرورش را در خصوص محاسبات دوره بازنشستگی فرهنگیان به شرح زیر مطرح کرد:
اینجانب به دنبال حل مشکل بودم و حدود شش ماه پیش با ارسال نامه موضوع را مطرح کردم. سه ماه گذشت و پاسخی دریافت نشد. مجبور به طرح سؤال شدم. البته از وزیر محترم تشکر می کنم که در خصوص حقوق معلمان ابتدایی اقدام مناسبی را شروع کرده است.
نظر به احکام ماده 65 قانون مدیریت خدمات کشوری و با توجه به این که کلیه امتیازات مربوط به شغل، از ارکان اساسی حقوق و دستمزد کارکنان دولت می باشد و طبقه بندی موضوع تبصره یک این ماده و رتبه های پنج گانه آن از اجزاء دریافتی دوران خدمت به حساب می آیند. از قرار اطلاع واصله ارتقاء کارکنان به رتبه های بالاتر مانند رتبه های خبره و عالی در محاسبات بازنشستگی لحاظ نمی شود. با توجه به صراحت ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری که در آن آمده است: " مبنای محاسبه كسور بازنشستگی و برای محاسبه حقوق بازنشستگی كارمندان مشمول این قانون حقو ق ثابت به اضافه فوق‌العاده‌های مستمر و فوق‌العاده بند «10» ماده (68) این قانون می‌باشد."، بنابراین با اعمال  کسور دو سال آخر، دلیلی برای حذف رتبه های خبره و عالی فرهنگیان محترم در احکام بازنشستگی و محروم ساختن آنان از حقوق شان وجود ندارد.
جناب آقای فانی و معاون ایشان جناب آقای کیارشی ضمن توضیحات مفصلی بیان داشتند که موضوع را بعد از وصول همان نامه و دریافت سؤال پیگیری کرده اند. بخشی در گذشته حل شده و برخی دیگر در دست اقدام است. سپس برای نهایی کردن هماهنگی ها دو ماه مهلت درخواست کردند. دکتر زاهدی رئیس کمیسیون نیز بر اهمیت موضوع تأکید کرد. در نهایت مقرر شد در صورت عدم حل مشکل، سؤال در صحن علنی مجلس مطرح شود.
دکتر فرهنگی با پذیرش مهلت مذکور تأکید کرد: هدف حل مشکل است و منتظر اقدام عملی وزارتخانه در این دو ماه می مانیم.
یادآوری می شود: دکتر فرهنگی سؤال مشابهی را از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز مطرح کرده است که در کمیسیون مربوطه بررسی خواهد شد و کمک مؤثری برای وزارت آموزش و پرورش در تسریع خواهد بود.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic